Dzieła impresjonistów wychodzą z ram

Podziel się

Człowiek jest przyzwyczajony do zwyczajnego oglądania obrazów w galerii. Podziwianie sztuki wymaga cierpliwości i uważnego spojrzenia. Żeby móc zapamiętać dzieła muzealnej ekspozycji, zwiedzaniu powinny towarzyszyć emocje, tak by we wspomnieniach widza pozostało coś więcej niż tylko świadomość spaceru pomiędzy eksponatami.

Załóż okulary 3D i wybierz się w niesamowitą podróż po świecie sztuki. Zobacz wystawę, na której dzieła największych malarzy impresjonizmu i postimpresjonizmu zyskały jeszcze większą głębię i ekspresję. Światło razi swoim blaskiem przebijając się przez korony drzew, aż mrużymy oczy, słoneczników można dotknąć, a groźne burzowe chmury rozciągają się nad rozkołysanym morzem. Wszystko jest w nieustannym ruchu, mimo, że czasem to widok „martwej natury”. Na obrazach, tak dobrze wszystkim znanych, odkrywamy detale dalszego planu albo odnajdujemy elementy, na które do tej pory nie zwróciliśmy żadnej uwagi.

Nasza wystawa to jedyna tego typu europejska ekspozycja , gdzie blisko 60 dzieł najpopularniejszych impresjonistów i postimpresjonistów przetworzono do wersji 3D z użyciem technologii anaglif red-cyjan. Będzie można zobaczyć na niej ożywione obrazy takich klasyków jak: Monet, Manet, Morisot, Degas, Cezanne, Renoir, Sisley, Whisler, Gauguin czy Van Gogh. Operowanie przez nich perspektywą sprawiło, że w trójwymiarze obrazy zyskują jeszcze większą ekspresję, a wszystkie detale wydają się być w nieustannym ruchu. Ta jedyna tego rodzaju wystawa pozwala odkryć wcześniej niezauważone elementy i docenić warsztat artystów.

Sztuka przedstawiona za pomocą nowych technologii, jest doskonałym sposobem na przeprowadzenie atrakcyjnych dla uczniów zajęć.

Informacje o aktualnych wystawach można znaleźć na naszej stronie https://impresjonisci3d.pl/pl.