Impresjoniści podbili Gdańsk!

Podziel się

Wystawa "IMPRESJONIŚCI I POSTIMPRESJONIŚCI W 3D" podbiła Gdańsk. Tłumy miłośników sztuki pojawiły się w dniach 7-8 oraz 14-15 sierpnia w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina, aby obejrzeć dzieła najbardziej znanych malarzy w niestandardowej formie.

Wystawa Impresjoniści w 3D, po entuzjastycznym przyjęciu w Poznaniu oraz Karpaczu, pojawiła się również w województwie pomorskim. Prawdziwi pasjonaci sztuki malarskiej mieli okazję podziwiać bardzo dobrze znane wszystkim dzieła cienionych mistrzów impresjonizmu i postimpresjonizmu. Nasycenie kolorów, światło i ruch pobudziły wyobraźnię odbiorców i pozwoliły na nowo odkryć to, co już znane.

7-8 oraz 14-15 sierpnia, na terenie Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina w Gdańsku, zagościła niezwykła Wystawa "IMPRESJONIŚCI I POSTIMPRESJONIŚCI W 3D". Blisko 60 dzieł najbardziej cenionych mistrzów malarstwa przetworzono do wersji 3D z użyciem technologii anaglif red-cyjan. Na wystawie można było zobaczyć ożywione obrazy takich twórców, jak: Claude Monet, Edouard Manet, Berthe Morisot, Edgar Degas, Paul Cezanne, Auguste Renoir, Alfred Sisley, James Mc Neill Whistler, Paul Gauguin, czy Vincent van Gogh. 

Cieszymy się, że ekspozycja ciągle wywołuje w widzach tak pozytywne emocje. Na kolejne spotkanie ze sztuką 3D zapraszamy do Krakowa, w dniach 25-26 września. 

 

Poniżej mini galeria zdjęć: