Sztuka w wymiarze 3D podbiła serce Krakowa

Podziel się

17-20 lutego w TAURON Arena Kraków, na terenie MAŁEJ HALI odbyło się wyjątkowe wydarzenie - "Wystawa Malarstwa Impresjonistów i Postimpresjonistów w 3D". Na wystawie można było zobaczyć ożywione obrazy takich twórców jak: Claude Monet, Edouard Manet, Berthe Morisot, Edgar Degas, Paul Cezanne, Auguste Renoir, Alfred Sisley, James Mc Neill Whistler, Paul Gauguin, czy Vincent van Gogh.

Niezwykła trójwymiarowa wystawa powróciła do Krakowa, a wszyscy pasjonaci sztuki malarskiej mogli na nowo odkryć dzieła najbardziej znanych nazwisk impresjonismu i postimpresjonizmu.
Ilość zadowolonych zwiedzających kolejny raz udowodniła, że jest to niezwykła podróż po świecie sztuki i rozrywki, a obejrzeć ją można było 17-20 lutego na terenie MAŁEJ HALI w TAURON Arena Kraków. 

Organizatorzy nietuzinkowej wystawy po zeszłorocznych wizytach w różnych miastach w Polsce, między innymi w Gdańsku, Łodzi czy Katowicach, w tym roku rozpoczęli do królewskiej stolicy Małopolski, która przyniosła duży sukces. Tłumy miłośników malarstwa przyszły obejrzeć obrazy mistrzów, przedstawione w nietypowy sposób. 

Każdy przywykł do zwyczajnego oglądania obrazów w galerii, które podczas zwiedzania wywołują zachwyt wśród prawdziwych miłośników sztuki. Jednak efekt z użyciem okularów 3D, zapiera dech w piersiach.
Dzieła uznane dziś za klasyki malarstwa, dosłownie były na wyciągnięcie ręki - kilkadziesiąt obrazów najpopularniejszych impresjonistów i postimpresjonistów przetworzono do wersji 3D z użyciem technologii anaglif red-cyjan. Na wystawie można było zobaczyć ożywione obrazy takich twórców, jak: Claude Monet, Edouard Manet, Berthe Morisot, Edgar Degas, Paul Cezanne, Auguste Renoir, Alfred Sisley, James Mc Neill Whistler, Paul Gauguin, czy Vincent van Gogh.