Łódź 08 - 09 lutego - relacja

Podziel się

Ogromny sukces wystawy impresjonistów w 3D w Łodzi! Tłumy miłośników malarstwa przyszły obejrzeć obrazy mistrzów gatunku w sposób nieco inny niż dotychczas.

 

Wszyscy przywykliśmy do zwyczajnego oglądania obrazów w galerii. Ale efekt z użyciem okularów w 3D zapiera dech w piersiach – uznawane dziś za klasyki malarstwa dzieła są dosłownie na wyciągnięcie ręki i pozwalają dostrzec więcej szczegółów niż wcześniej. Impresjoniści tacy jak Van Gogh, Monet, Manet, Sisley, Morisot, Degas, Cezanne, Whistler, Gauguin czy Renoir słynęli z mistrzowskiego operowania perspektywą i kolorystyką. Można zaryzykować tezę, że dopiero teraz, z użyciem najnowocześniejszej technologii 3D, możemy w pełni docenić ich warsztat i dojrzeć niedostrzegalne wcześniej szczegóły.

 

 

Licznie zgromadzona publiczność w dniach 8 i 9 lutego w hali Expo, miała szansę podziwiać blisko 60 najpopularniejszych reprodukcji największych klasyków impresjonizmu i postimpresjonizmu. Dzięki technologii anaglif red-cyjan zwiedzający dostrzegli szczegóły, których do tej pory nie zauważyli gołym okiem. Aby móc zgłębić się w efekt trójwymiaru, należało założyć dostępne na miejscu okulary 3D. Orientacyjny czas zwiedzania wystawy, wynosił minimum 45 minut.

Obrazy będzie można oglądać jeszcze w innym miastach Polski, między innymi w Poznaniu, Krakowie, Gdańsku czy Warszawie.

Zobacz, co o wystawie napisali inni!

„Takiej wystawy w Łodzi jeszcze nie było.(...) Widzowie są pod dużym wrażeniem. - Przede wszystkim widzimy głębię planu. Krajobrazy wychodzą do nas, cały obraz wychodzi spoza ram. Ogląda się rewelacyjnie. Pierwszy raz widać tak dokładnie detale.”

Źródło: https://www.eska.pl/lodz/obrazy-impresjonistow-widziane-w-3d-aa-7bZA-Nndw-Hvhc.html